• (11) KNAUF-Tifengrund gruntovkasi- 0,1 l;
KNAUF-Fayerbord plitasining asosiy vazifasi –  yongʻinning alanga olishiga toʻsqinlik qilib, shu orqali odamlarning koʻchirilishini taʼminlashdir. Bugungi kunda bozorda taqdim etilgan oʻtda yonmas materiallar ichida faqat u alanga bilan kurashda oʻzining samaradorligini isbotlagan. Bundan tashqari, shuni taʼkidlash joizki, KNAUF-Fayerbord mutlaqo xavfsiz ekologik material hisoblanadi.
KNAUF-Fayerbord plitalarining standart yongʻin xavfsizligi sinovlari shartlarida boshqa qoplama gips materiallardan asosiy farqi shundaki, gips oʻzagidan kristallsimon namlik bugʻlangandan keyin materialda yoriq hosil boʻlmaydi va uzoqroq vaqt davomida u vayron boʻlmaydi.
Kuchaytirilgan gips oʻzakdan tashqari, bunga buyumda olovbardosh oʻzaklovchi karkas vazifasini bajaruvchi oʻtda yonmas shishaxolst orqali erishiladi. KNAUF-Fayerbord plitalarining bu xususiyati konstruksiyalarning yanada yuqori olovbardoshliligini taʼminlaydi.
KNAUF-Fayerbord pardevor, devor qoplamalari, poʻlat konstruksiyalarning (ustun va toʻsin) yongʻindan himoyalovchi berkitmalarida va evakuatsiya yoʻlkalaridagi osma har xil maqsad, qavatlilik va sigʻimlilikka ega turli binolarning zal xonalarida, shuningdek yongʻin xavfsizligiga oid talablarga binoan KM0 yongʻin xavfi sinfidagi yonmaydigan qurilish materiallari ishlatiladigan boshqa qurilish inshootlarida karkas-qoplama konstruksiyalarda olovbardosh qoplama materiali sifatida qoʻllanadi. Talab maʼlumotlari jadvalda keltirilgan. 2003-yilning 22-iyulida qabul qilingan Rossiya Federatsiyasining N 123-F3-sonli “Yongʻin xavfsizligiga oid talablar toʻgʻrisidagi texnik reglament” nomli Nizomining 28 va 29-ilovalari
KNAUF-Fayerbord – bu texnik xonalarni, ayniqsa alangalanish xavfi mavjud joylarni: qozonxona, ustaxona, garaj, dudburon oʻrinlari va boshqalarni pardozlash uchun optimal yechim. Bu materialdan yasalgan devorlar yongʻinni bitta xonada tutish va alangani tashqariga chiqarmaslikka xizmat qiladi.
Yevropa KNAUF-Fayerbord uzoq yillardan buyon ishlatiladi. Uni ofis va savdo markazlaridagi zaxira chiqishlarida, yaʼni evakuatsiya yoʻllari oʻtuvchi joylarda keng qoʻllashadi. Bundan tashqari, uni mavjud devor konstruksiyalariga mahkamlanuvchi qoʻshimcha yonmas qoplama sifatida ham ishlatish mumkin.
Batafsil maʼlumot bilan “Yuklab olish” boʻlimida tanishing.
KNAUF P 232 komplekt tizimi – ikki qatorli metall karkasda osma shift hosil qilish uchun zarur boʻlgan maxsus tarzda tanlangan materiallarning toʻliq majmuasidir.
Shiftning asosiy qurilish elementlari:
• KNAUF-Fayrboard plitasi;
• Shift uchun metall PSh 60x27 va yoʻnaltiruvchi PY 28x27 profillari KNAUF-profillari.
osma shiftning tayanch shiftga osmalar yordamida mahkamlangan asosiy elementlari va KNAUF-Fayerboard plitalaridan berkitma qotiriladigan yuk koʻtaruvchi profillar turli darajalarda joylashadi.
Zaruratga qarab ikki sathli berkitmani yasashda ichki qatlam gipskarton qoplamalarini ishlatish mumkin. Issiqlik va tovush izolyatsiyasini kuchaytirish uchun karkas boʻshligʻiga oʻtda yonmas mineral plitalar joylashtirilishi mumkin.

• (11) Грунтовка КНАУФ-Тифенгрунд - 0,1 л;
Главная задача плит "КНАУФ-Файерборд" – сдержать распространение огня, и, тем самым, обеспечить эвакуацию людей. На сегодня из всех представленных на рынке негорючих материалов только он доказал свою эффективность в борьбе с пламенем. При этом, важно, что КНАУФ-Файерборд является абсолютно безопасным экологическим материалом.
Принципиальное отличие поведения плит КНАУФ-Файерборд от других листовых гипсовых изделий в условиях стандартных огневых испытаний заключается в том, что после выпаривания кристаллизационной влаги из гипсового сердечника, изделие не трескается и не разрушается более длительное время.
Помимо усиленного гипсового сердечника, это достигается наличием негорючего стеклохолста, который выполняет функции огнестойкого армирующего каркаса изделия. Это свойство плит "КНАУФ-Файерборд" обеспечивает более высокую огнестойкость конструкций на их основе.
КНАУФ-Файерборд применяется в качестве огнезащитного облицовочного материала в каркасно-обшивных конструкциях на путях эвакуации и в зальных помещениях в зданиях различного функционального назначения, этажности и вместимости, в других строительных конструкциях, где согласно требованиям пожарной безопасности предусмотрено применение негорючих строительных материалов (НГ) класса пожарной опасности КМ0. Данные требования приведены в табл. 28 и 29 Приложения к Федеральному закону Российской Федерации от 22 июля 2008 г. N 123-ФЗ "Технический регламент о требованиях пожарной безопасности".
КНАУФ-Файерборд – это оптимальный вариант отделки технических помещений, особенно тех мест, где есть повышенный риск возникновения огня: котельные, мастерские, гаражи, зоны дымоходов и т.д. Стены из этого материала призваны локализовать пожар в одном помещении и не дать пламени вырваться наружу.
В Европе КНАУФ-Фаейрборд используется уже много лет. Его широко применяют для отделки запасных выходов в офисных и торговых центрах: там, где проходят пути эвакуации. Кроме того, он может применяться в качестве дополнительной негорючей облицовки, которая крепится к уже существующим конструкциям стен.
Подробную информацию см. в разделе "Скачать".
Комплектная система КНАУФ П 232 представляет собой полный комплект специально подобранных материалов, необходимых для создания подвесного потолка на двухуровневом металлическом каркасе.
• плита КНАУФ-Файерборд;
• металлические КНАУФ-профили потолочный ПП 60x27 и направляющий ПН 28x27.
основные профили каркаса подвесного потолка, закрепленные с использованием подвесов к базовому потолку, и несущие профили, к которым крепится обшивка из плит КНАУФ-Файерборд (обшивка одним слоем), расположены в разных уровнях .
При необходимости устройства двухслойной обшивки внутренний слой выполняется из гипсокартонных листов. При необходимости повышения тепло- и звукоизоляции в полость каркаса могут укладываться негорючие минераловатные плиты.
Все элементы комплектной системы П 232 производятся по современным технологиям, проходят строгий контроль качества, функционально ориентированы и в составе комплектной системы обеспечивают надежность всей конструкции в процессе длительной эксплуатации.